Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı

Mezunlar

             

Mezunlarla El Ele Konseri - 2012 (Eski Mezunlarla U.Ü.D.K Gençlik Senfoni Orkestrası ve Şef Semih Uçar)

U.Ü. Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü, lisans düzeyindeki ilk mezunlarını 2007-2008 eğitim-öğretim yılında vermiştir. Mezun öğrencilerimizin çoğu kurumla iletişimlerini sürdürmekte ve gerektiğinde kurumun düzenlediği çeşitli konser etkinliklerinde ya da ortak projelerde yer almaktadırlar.

Mezun öğrencilerimiz, genellikle senfoni orkestralarında sanatçı olarak görev yapmakta, bir kısmı da akademik çalışmalarını lisansüstü düzeyde sürdürmekte veya çeşitli kurumlarda eğitici olarak görev almaktadırlar. Aşağıda mezun öğrencilerimizle ilgili bilgiler yer almaktadır.

 

YIL

ADI SOYADI

GÖREV ALDIKLARI KURUMLAR

2008

İdil Onaran

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası sözleşmeli sanatçısı iken kurumumuzda yüksek lisansını (Yaylı Çalgılar) tamamlamış, halen Sanatta Yeterlik eğitimine devam etmekte ve Araştırma Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Aslı Erden

Kurumumuzda Yüksek Lisans (Yaylı Çalgılar) programını bitirmiş, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nda sözleşmeli sanatçı olarak çalışmaktadır.

Tuğba Yurt

Kurumumuzda yüksek lisans eğitimini sürdürürken bir süre Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nda sözleşmeli sanatçı olarak çalışan T.Yurt, halen hafif müzikle ilgili çalışmalar yapmaktadır.

Ümit Cebelli

MEB'na bağlı eğitim kurumlarında müzik öğretmenliği yapmaktadır.

2009

İsmail Başaran

Yaşar Üniversitesi’nde Yüksek Lisans programını tamamlamış, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası sözleşmeli sanatçısı ve aynı zamanda kurumumuzda ücretli öğretim elemanı olarak çalışmaktadır.

Pınar Üstüntanır

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası'nda sözleşmeli sanatçı olarak çalışmaktadır.

Elif Öztürk

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nda sözleşmeli sanatçı olarak çalışmaktadır.

Nazlı Gül Kılıç

Özel eğitim kurumunda müzik öğretmenliği yapmaktadır

Burcu Bozkurt

Özel eğitim kurumunda müzik öğretmenliği yapmaktadır.

2010

Ozan Sari

Kurumumuzda Yüksek Lisans (Yaylı Çalgılar) eğitimini sürdürmekte ve öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Hande Mestan

Kurumumuzda Yüksek Lisans (Piyano) eğitimini sürdürmekte ve özel eğitim kurumlarında piyano dersleri vermektedir.

Seçil Işıksoy

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası'nda sözleşmeli sanatçı olarak çalışmaktadır

Müjde Urgancı

Özel eğitim kurumunda müzik öğretmenliği yapmaktadır.

D. Ayben Soytuna

İtalya’da lisansüstü  ve mesleki çalışmalarına devam etmektedir

Sabri Korkmaz

MEB'na bağlı eğitim kurumlarında müzik öğretmenliği yapmaktadır.

Görkem Can

Özel eğitim kurumunda müzik öğretmenliği yapmakatadır.

Enis Karakoç

Özel müzik eğitimi kurumunda çaloışmaktadır.

2011

Beste Bahar Turgut

Kurumumuzda Yüksek Lisans  (Yaylı Çalgılar) eğitimini sürdürmekte ve özel eğitim kurumlarında çalışmaktadır.

Meltem Şensöz

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası'nda bir süre sözleşmeli sanatçı olarak görev almış, halen özel eğitim kurumlarında çalışmaktadır.

Ebru Aladağ

Mimar Sinan Üniversitesi’nde Yüksek Lisans (Üfleme Çalgılar) eğitimini yapan E.Aladağ bir süre kurumumuzda ücretli öğretim elemanı, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası'nda ise sözleşmeli sanatçı olarak görev almıştır. Halen MEB'na bağlı eğitim kurumlarında müzik öğretmeni olarak çalışmaktadır.

İnci Sena Özdemir

Bir süre Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası'nda sözleşmeli sanatçı olarak görev almış, halen özel eğitim kurumlarında çalışmaktadır.

Meltem Emir

Bir süre Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası'nda sözleşmeli sanatçı olarak görev almış, halen özel eğtim kurumlarında çalışmaktadır.

2012

Ali Kaan Kaplan

Kurumumuzda Yüksek Lisans  (Yaylı Çalgılar) eğitimini tamamlamıştır.

Tuğçe Bolulu

Bir süre kurumumuzda ücretli öğretim elemanı Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası'nda ise sözleşmeli sanatçı olarak görev almıştır. Halen İngiltere'de mesleki çalışmalarını sürdürmektedir.

Melike Çorap

Özel eğitim kurumunda müzik öğretmenliği yapmaktadır.

Çağrı Çolak

Bir süre kurumumuzda ücretli öğretim elemanı olarak çalışmış, halen serbest olarak çalışmaktadır.

Güler Özergan

Özel eğitim kurumunda müzik öğretmenliği yapmaktadır.

Mukaddes Paksoy

Özel eğitim kurumunda müzik öğretmenliği yapmaktadır.

2013

Öykü Ecem GENÇ

Serbest olarak müzik çalışmalarını sürdürmektedir.

Irmak ŞAHİN Mimar Sinan Üniversitesi’nde Yüksek Lisans (Üfleme Çalgılar) eğitimini sürdüren I.Şahin, kurumumuzda da ücretli öğretim elemanı olarak görev yapmaktadır.
Mine AKSOY

Mimar Sinan Üniversitesi’nde Yüksek Lisans (Üfleme Çalgılar) eğitimini sürdüren M.Aksoy, kurumumuzda ücretli öğretim elemanı, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası'nda ise sözleşmeli sanatçı olarak görev yapmaktadır. 

Hira KAÇAR

Mimar Sinan Üniversitesi’nde Yüksek Lisans (Üfleme Çalgılar) eğitimini sürdüren H.Kaçar, kurumumuzda ücretli öğretim elemanı, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası'nda ise sözleşmeli sanatçı olarak görev yapmaktadır. 

Ecem ALNIAÇIK İki yıl süreyle Moskova Çaykovski Konservatuvar'nda piyano eğitimi alan E.Alnıaçık, halen kurumumuzda Yüksek Lisans çalışmalarını sürdürmekte ve ücretli öğretim elemanı olarak çalışmaktadır.
Kıvılcımlı Gelecek ŞAŞMAZ Serbest olarak müzik çalışmalarını sürdürmektedir.

2015

Uğur BAŞARAN

Özel eğitim kurumunda müzik öğretmenliği yapmaktadır.

Aydan HÜRSEVER

Özel eğitim kurumunda müzik öğretmenliği yapmaktadır.

Merve SELÇUK

Mimar Sinan Üniversitesi’nde Yüksek Lisans (Üfleme Çalgılar) eğitimini sürdüren M.Selçuk, kurumumuzda ücretli öğretim elemanı, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası'nda ise sözleşmeli sanatçı olarak görev yapmaktadır.

Ezgi GÜRBÜZ Lozan Konservatuvarı'nda (İsviçre) da lisans eğitimi alıp mezun olan E.Gürbüz, halen lisansüstü eğitimini ve mesleki çalışmalarını İsviçre'de sürdürmektedir.

2016

Tayfun YAZICI  
Seray BENLİ  
Ebru ÖZEN  
Beril AKÇABOZAN  

 

             Ayrıca, kurumumuzda ortaokul ve lise eğitimini alıp, lisans düzeyindeki eğitimini, çoğu yurt dışında olmak üzere diğer konservatuvarlarda sürdüren veya bitiren öğrencilerimiz de bulunmaktadır.

            Semih Uçar; Ortaokul ve lise eğitimini 2005 yılında kurumumuzda bitirmiş, lisans 1. sınıftan sonra Almanya’da önce Detmold sonra Weimar Konservatuvarı’nda lisans ve yüksek lisans (Üfleme Çalgılar-Obua) eğitimini almıştır. Orkestra şefliği eğitimi de alan Uçar, konser etkinliklerinin yanı sıra bir süre kurumumuzda ücretli öğretim elemanı olarak da çalışmıştır.

            Emre Engin; Ortaokul ve lise eğitimini 2008 yılında kurumumuzda bitirmiş, lisans 2. sınıftan sonra İngiltere Royal Cellege’da (Yaylı Çalgılar-Keman) eğitimine devam etme kararı almıştır. 2012 yılı İstanbul Festivali genç solisti seçilen Engin, bir yandan Amerika'da yüksek lisans eğitimini diğer yandan  konser etkinliklerini sürdürmektedir.

            İ.Dilhan Kantaş; Ortaokul ve lise eğitimini 2004 yılında kurumumuzda bitirmiş, lisans 1. sınıftan sonra Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda lisans eğitimini almıştır. Kantaş, lisansüstü çalışmalarını Almanya'da (önce Leipzig daha sonra Berlin Konservatuvarı’nda) sürdürmektedir.

          Hüseyin Mehmetoğlu; Ortaokul ve lise eğitimini 2006 yılında kurumumuzda bitirmiş, lisans 1. sınıftan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda lisans eğitimini almıştır. Mehmetoğlu, halen İzmir Devlet Opera ve Balesi orkestrası (viyola) sanatçısıdır.

           Ferec Necef ve Orhan Mert Keser; 2006’da ortaokul ve lise eğitimlerini kurumumuzda bitiren Ferec Necef Bilkent Üniversitesi’nde, O.Mert Keser de Anadolu Üniversitesi’nde lisans eğitimlerini almışlar, halen Eskişehir B.B.Senfoni Orkestrası sanatçısı olarak görev yapmaktadırlar.

            Tuğçe Ökçesiz; Ortaokul ve lise eğitimini 2010 yılında kurumumuzda bitirmiş, lisans 2. sınıftan sonra İtalya’da (Torino)  eğitimine (Yaylı Çalgılar-Keman) devam etmektedir.

            Yine ortaokul ve lise öğrenimini kurumumuzda tamamlayarak 2004 yılında mezun olan Emine Bilir Anadolu Üniversitesi’nde, 2005 yılında mezun olan Mehmet Özkan Mimar Sinan Üniversitesi’nde ve Sibel Kadıoğlu Dokuz Eylül Üniversitesi’nde, 2006 yılında mezun olan Emel Ç.Güreşçi Hacettepe Üniversitesi’nde, 2007 yılında mezun olan Yalın Yavuz Dokuz Eylül Üniversitesi’nde lisans düzeyindeki konservatuvar eğitimlerini tamamlamışlar, 2008 yılında mezun olan Elif N.Yılmaz ve Büşra Memiş ise U.Ü.Eğitim Fakültesi GSEB Müzik Öğretmenliği programını bitirmişlerdir